בלוג

נגמרו התירוצים... אם עד כה, לא עסקתם בפעילות גופנית כי לא יכולתם להרשות לעצמכם מנוי לחדר כושר, לא היה לכם זמן לצעוד, הנכדים הגיעו לבקר ואיבדתם את החשק (ועוד מיליון וחצי תירוצים בערך ), מיקומם של אביזרי כושר בגנים ציבוריים מנטרל את התירוצים שהיו לכם, ומותיר אתכם מול שאלה אחת בלבד - היכן ממוקם גן השעשועים הקרוב אליכם?
מזונות משתנים עשויים להיות מועילים אם אתם מחפשים שיטות להפחתת לחץ הדם שלכם או אם גופכם אוגר נוזלים. חלק מהשומרים על דיאטה משתמשים בהם לצורך ירידה במשקל וגם על מנת לנקז מהגוף את הנוזלים העודפים. אפשרות אחת היא לקחת גלולות משתנות כדי לגרום לגוף לשחרר מים ומלחים נוספים, אבל לפני שאתם משתמשים בשיטה זו, יתכן שזה יהיה רעיון טוב לנסות ולבצע כמה שינויים תזונתיים ולבדוק את ההשפעה.
לאחר שבן ווינמן, הגיטריסט של Dillinger Escape Plan ניגן במשך מופע שלם עם אצבע שבורה, בינואר 2015, נשבר שיא ההתמדה והדבקות במטרה על ידי רוב פלין, כוכב להקת Machine Head. פלין המשיך במסע ההופעות של הלהקה בדרום אמריקה, למרות שסבל משלשול חמור.
כל מי שילדה בעבר, וזוכרת את התחתונים חד פעמיים אותם נאלצה ללבוש לאחר הלידה, תוכל להזדהות עם תמונת הסלפי שפרסמה אריקה אנדריוס, לבושה בתחתונים סופגים למבוגרים, 24 שעות בלבד לאחר שילדה את בנה החמישי.
אחד מאמצעי הניגוח המשמשים הורים המנסים להניא את ילדיהם (כן, גם כאשר אנחנו בני 30, עבור הורינו אנחנו "ילדים", לנצח) מלקעקע את עצמם, הוא הטיעון: "חשבת איך זה ייראה כשתזקין? בעוד 20, 30 או 40 שנים? כשתרצה לעסוק במקצוע "מכובד" כלשהו?"
שורש השערה, אשר נטוע מתחת לעור, מכיל מלנין (צבען האחראי על צבע העור והשיער), כאשר אנחנו מתבגרים, הגוף מאט את ייצורו של המלנין ושורשי השערה מתרוקנים, והשיער שלנו מלבין. בעבר, שיער מאפיר (או מלבין) שימש אחד הסימנים המובהקים לזיקנה, אבל כיום, כאשר צבעי השיער קיימים במבחר כל כך גדול של גוונים ותרכובות (עם מי חמצן, עם אמוניה,בלעדיהם, מוס, מקלון, שטיפה, צבע וכד'), שיער לבן כבר איננו מחויב המציאות.

אבל, אם, בכ"ז, תרצו לדחות את הקץ (ואת הלבנת השיער), הנה מספר טיפים חשובים:

מד סטורציה

מכשיר קטן ושימושי מאד, היכול לחסוך זמן רב ויקר. מד סטורציה מודד את רמת החמצן בדם, ומשקף במהירות ובדיוק את מצבו הרפואי של החולה, והאם הוא זקוק לעזרה רפואית דחופה של תוספת חמצן וכד'.
את האמירה "נפש בריאה בגוף בריא" המופיעה בספר "אורות התשובה" של הרב קוק, כולנו מכירים, ואף, משתדלים לחיות לפיה, עד כמה שזמננו הדחוק מאפשר לנו. דווקא בגיל בו יש לנו את הפנאי לעסוק בהתעמלות ובפעילויות ספורטיביות אחרות, הרצון, המוטיבציה (ולעיתים, גם היכולות הגופניות) שלנו, פוחתים בצורה ניכרת. אולם, במיוחד בשלב זה של חיינו, להתעמלות יש חשיבות מרובה ולא רק באספקט הישיר של הכושר הגופני.
כמו שאר התאים בגופנו, גם העור שלנו מתבגר יחד איתנו. בגיל הזהב, אותו עור שעטף אותנו ומילא את תפקידו נאמנה בעשרות השנים, מזקין, מתבגר, מתייבש, מתקמט ומפתח שומות וכתמי עור שלא פגשנו בעבר. העור שלנו בוגד בנו... לרוב, בגידתו נובעת מכך שאנחנו אלה שבגדנו בו קודם: לא טיפלנו בו כיאות וכנראה שלא סיפקנו לו את כל מה שהוא זקוק לו. אבל כל זה אינו מנחם אותנו, כאשר אנחנו מביטים במראה ורואים עד כמה העור שלנו הזקין והשתנה...
בימים עברו, לזקני השבט היה מקום של כבוד ליד המדורה, הם השמיעו את דברי חוכמתם, חלקו מניסיונם עם הצעירים מהם, החזיקו בתפקיד "רופא השבט", שימשו כפסיכולוג עבור בני השבט ועוד פעילויות שונות, אשר היו תוצאה ישירה של גילם המופלג. אולם, בימינו, בתרבות האינסטנט המערבית, בה חיינו מתנהלים כמרוץ ובקצב אינטנסיבי, לעיתים, בני הגיל השלישי עלולים לחוש כמיותרים, ככאלה שאינם תורמים לחברה וכנטל על משפחתם. המעבר החד שאנחנו חווים ממצב בו אנחנו אנשים העסוקים בעבודה, חברים ובגידול ילדינו למצב בו אנחנו קמים בבוקר אל בית ריק מילדים וללא עבודה למהר אליה, עלולה לדרדר את מצבנו הנפשי ולחבל בבריאותנו המנטלית.
למצבנו הנפשי ישנה חשיבות והשפעה על מצבנו הפיזי בכל גיל. אולם בגיל הזהב, כאשר המצב הגופני מתחיל בהתדרדרות ממילא, למצב הנפשי משקל גדול והשפעה מרובה אף יותר. בשלב זה של חיינו, כאשר רובנו לאחר גיל הפרישה, רמת הפעילות החברתית שלנו יורדת ואף הילדים שלנו כבר בנו לעצמם משפחות משלהם, משתלטת עלינו התחושה כי כבר איננו נחוצים יותר והבדידות מתחילה לכרסם בנו. זוהי דרך אחת להסתכל על המצב, אולם דרך יעילה (ואופטימית) הרבה יותר, היא ההכרה שכעת אנחנו פנויים מאחריות ומחויבות ועיתותינו בידינו לעשות ולעסוק בכל מה שנרצה לעשות.
עמוד 2 מתוך 4

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.