4 יתרונות של התעמלות לגיל הזהב


את האמירה "נפש בריאה בגוף בריא" המופיעה בספר "אורות התשובה" של הרב קוק, כולנו מכירים, ואף, משתדלים לחיות לפיה, עד כמה שזמננו הדחוק מאפשר לנו. דווקא בגיל בו יש לנו את הפנאי לעסוק בהתעמלות ובפעילויות ספורטיביות אחרות, הרצון, המוטיבציה (ולעיתים, גם היכולות הגופניות) שלנו, פוחתים בצורה ניכרת. אולם, במיוחד בשלב זה של חיינו, להתעמלות יש חשיבות מרובה ולא רק באספקט הישיר של הכושר הגופני.

התעלמות בגיל הזהב
להתעמלות בגיל הזהב שלוש מטרות מוצהרות עיקריות: עבודה על פיתוח סיבולת לב-ריאה, תרגילי כוח (אשר מטרתם לחזק את הגפיים ולתחזק את טונוס השרירים) ותרגילי גמישות (שמטרתם לעזור למפרקים שלנו לשמור על מצבם התקין). בנוסף להם, יש לה מספר יתרונות בולטים נוספים, שהם "תוצרי לוואי" שלה:
• לחץ דם? התקפי לב? לכו על זה - הליכה נכונה, שמטרתה שיפור הכושר הגופני, יכולה גם להציל את חייכם: ב-Annals of Internal Medicine פורסם מחקר יפני שבדק את הקשר בין הליכה ליתר לחץ דם. התוצאות היו מפתיעות - הליכה של בין 11 ל-20 דקות ביום, הפחיתה את הסיכון ליתר לחץ דם בכ-12% בעוד שהליכה יומית של 21 דקות ומעלה הפחיתה אותו ב-30%.
• התעמלות ממריצה את מחזור הדם - בגיל מבוגר, הגוף שלנו מאט את הפעילות שלו וכמות התאים הנהרסים בו עולה על החדשים הנוצרים. המרצת מחזור הדם מועילה בהעלאת קצב חידוש כל התאים בגוף.
• התעמלות מסייעת בפיתוח שיווי המשקל - בגיל השלישי, רוב הנפילות והמעידות הן תוצאה ישירה של אובדן שיווי משקל. בגיל זה, כאשר העצמות הופכות להיות שבירות, כל נפילה שלנו עלולה להסתיים בעצם שבורה. התעמלות יכולה לסייע לנו בפיתוח שיווי המשקל ואף בסיוע ללמידה כיצד ליפול בצורה שתגרום את הנזק המינימלי לגופנו.
• התעמלות מוציאה אותנו מהבית - אחת מהתופעות הנפוצות בגיל הזהב היא תחושת בדידות המלווה בתחושות דכדוך ודיכאון. פעילות ספורטיבית גורמת לנו לצאת מהבית, לשהות באוויר הצח, לפגוש אנשים וליהנות, גם במישור הנפשי.
לסיכום:
לפעילות ספורטיבית בגיל הזהב מעלות רבות. מובן כי קל מאד להתפתות ולוותר עליה כאשר מזג האוויר איננו ידידותי, אבל היתרונות הרבים שלה עשויים לשכנע אתכם לצאת מהפוך, להפסיק להתעצל ולהתחיל להתעמל.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.