4 דרכים להתמודדות עם הבדידות בגיל הזהב


למצבנו הנפשי ישנה חשיבות והשפעה על מצבנו הפיזי בכל גיל. אולם בגיל הזהב, כאשר המצב הגופני מתחיל בהתדרדרות ממילא, למצב הנפשי משקל גדול והשפעה מרובה אף יותר. בשלב זה של חיינו, כאשר רובנו לאחר גיל הפרישה, רמת הפעילות החברתית שלנו יורדת ואף הילדים שלנו כבר בנו לעצמם משפחות משלהם, משתלטת עלינו התחושה כי כבר איננו נחוצים יותר והבדידות מתחילה לכרסם בנו. זוהי דרך אחת להסתכל על המצב, אולם דרך יעילה (ואופטימית) הרבה יותר, היא ההכרה שכעת אנחנו פנויים מאחריות ומחויבות ועיתותינו בידינו לעשות ולעסוק בכל מה שנרצה לעשות.

בדידות בגיל הזהב

זה הזמן לעשות דברים שבעבר לא היו לכם את הזמן והראש הפנוי לעסוק בהם. הנה מספר דוגמאות לעיסוקים שיסייעו לכם להתמודד עם תחושת הבדידות שעלולה לתקוף אתכם לפעמים:
• אמצו בעל חיים - הבית ריק ואתם מתגעגעים למישהו שיקבל את פניכם בשמחה כשאתם שבים הביתה? גשו לאחת העמותות הקרובות לביתכם ואמצו לעצמכם חבר פרוותי. הקפידו להתייעץ עם המתנדבים במקום ולוודא שרמות האנרגיה של הכלב/ החתול תואמות את אלה שלכם. זו יכולה להיות תחילתה של ידידות מופלאה והצלה של ממש עבורו (וגם עבורכם).
• התנדבות בעמותות שונות - ישנן עמותות רבות המשוועות למתנדבים. בחרו לעצמכם עמותה שמטרתה קרובה לליבכם וצרו איתה קשר. תחושת הסיפוק שתחושו, בצד היציאה מבין ארבעה קירות הבית, תפגנה את תחושת הבדידות עד מהרה.
• מעבר לדיור מוגן - אחד מהגורמים בתחושת הבדידות הוא חוסר המפגש ביניכם לבני גילכם. מן הסתם, לילדיכם ולנכדיכם יש נושאי שיחה אשר מעניינים אותם ואתכם מעט פחות, ולהפך. מעבר לדיור מוגן עצמאי, המנהל קהילה חברתית תרבותית ופעילויות משל עצמו יכול להוות פתרון מעולה ולפתוח לכם פתח לחוויות ולהיכרויות חדשות ומעניינות.
• מציאת תחביב חדש - תמיד חלמתם לצייר, אולם לא היה לכם חדר פנוי כדי למקם בו את פינת העבודה שלכם? תמיד רציתם ללמוד שפה נוספת, אבל לא הצלחתם למצוא לכך את הזמן? כעת עומדים לרשותכם המקום, הזמן ואף הראש הפנוי מאחריות לילדים - זה הזמן להגשים את כל מה שחלמתם לעשות.
לסיכום:
תוחלת החיים שלנו עלתה והגיל השלישי פוגש אותנו מלאי מרץ ומסוגלים כמעט להכל. אל תבזבזו את הזמן בשקיעה ברחמים עצמיים, זה הזמן שלכם לעצמכם - נצלו אותו עד תומו.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.