3 עקרונות לתזונה נכונה של בני גיל הזהבמאז שאנחנו נולדים, תאים בגוף שלנו נהרסים ואחרים נוצרים במקומם. תזונה מאוזנת יכולה להוות את אחת מאבני היסוד של שמירה על בריאות טוב לאורך השנים, כאשר מזונות מסוימים מסייעים לגוף שלנו ומתגברים אותו בתהליך חידוש התאים. כאשר מדובר בגיל השלישי, לתזונה מאוזנת נודעת אפילו חשיבות רבה יותר, בגלל קצב ההרס המהיר וההתחדשות האיטית של התאים.

תזונה נכונה בגיל הזהב


הנה שלושה עקרונות תזונה חשובים מאד עבור בני גיל הזהב:

שלוש ארוחות ביום - יש לאכול להקפיד לאכול שלוש ארוחות מסודרות ביום. בין הארוחות העיקריות מומלץ להוסיף גם שתיים או שלוש ארוחות ביניים. מומלץ לבסס ארוחות ביניים אלה על חטיפים בריאים ולא מעובדים או ממותקים. למשל, מקלוני גזר לנשנוש, פרוסות קולורבי או גרנולה. במידה וקיימת בעיית לעיסה, המזון יכול להיות מגורד או מרוסק למחית (פירה) לאחר בישולו.

תזונה מאוזנת - הארוחות העיקריות חייבות להיות מאוזנות ולספק לגוף הבוגר את כל אבות המזון (פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים) במינונים המומלצים לבני גיל הזהב. במידה ומתעורר צורך, ניתן לתגבר חוסר מסוים באופן זמני על ידי תוספי מזון, אולם, במידה והבעיה מתמשכת, יש לפנות לבדיקת יסודית של רופא, על מנת למנוע נזק או החמרת המצב.

שתייה מאוזנת - שתייה מרובה של נוזלים (כמים או מיצים טבעיים ולא ממותקים) יכולה לסייע לגוף ולמנוע התייבשות, עצירות ואף פגיעה בכליות (המתרחשת במידה ולגוף נגרם מחסור משמעותי בנוזלים לאורך זמן). אמנם שתייה איננה המקור היחיד לנוזלים עבור הגוף, מאחר וניתן לקבל את הנוזלים הנדרשים לנו גם באכילת פירות וירקות. אלא שבדרך זו, כמות הנוזלים קטנה בצורה משמעותית מהנדרש לנו ואין לנו דרך לדעת איזו כמות נוזלים אכן הגיעה לגופנו.

לסיכום:
השמנה קיצונית (הנגרמת, למשל, כתוצאה ממגבלות בתנועה) כמו גם תת תזונה (בגלל גורמים רבים ,כמצב סוציו-אקונומי נמוך, דיכאון ואף קשיים בלעיסה בגלל בעיות שיניים) עלולים להקשות על חייהם של בני גיל הזהב במידה ניכרת, ולעיתים, אף להגיע למצבים מסכני-חיים של ממש. הקפדה על תזונה מאוזנת (רצוי כחלק מתוכנית לאורח חיים בריא) יכולה לשפר את איכות החיים ולמנוע החמרת מצבים רפואיים מינוריים.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.