שלוש דרכים טבעיות לטיפול בדיכאון


כולנו חווים בתקופה זו או אחרת של חיינו דיכאון. מצב זה יכול להתבטא בתחושת דכדוך קלה ויכול אף להגיע למצבים של חוסר רצון או חוסר יכולת לתפקד. כאשר כל פעולה הופכת לקשה ובלתי נסבלת, וכל בוקר אתם מתעוררים ליום חדש שאין לכם רצון להיות בו, סביר להניח שאתם ברמה מסוימת של דיכאון. ישנן תיאוריות רבות לגורמים לדיכאון, חלקן מטילות על הביולוגיה את האשמה (חוסר בדופאמין או בסרוטונין, תת פעילות בלוטת התריס ועוד), חלקן מעבירות את נטל האחריות דווקא לאלמנטים נפשיים (כתחושות אובדן, יגון, אשמה וכד').

אולם, גם במצבים שמקורם ביולוגי, אין עוררין על כך שתזונה נכונה ואורח חיים בריא יכולים לשפר בצורה ניכרת את המצב.

שלוש דרכים טבעיות לטיפול בדיכאון

הנה שלושה טיפים טבעיים שיסייעו לכם להתמודד:

אזנו את תזונתכם והעשירו אותה בויטמינים, מינרלים וברזל - הקפידו לבצע בדיקות דם תקופתיות ובמידת הצורך, טלו תוספי מזון אשר יאזנו את החוסרים. חוסר ב-B12, למשל, ידוע כאחד מהגורמים הידועים לתחושת דכדוך וחוסר מרץ.

הקפידו על רמת הסוכר בדם - חוסר סוכר בדם או צניחה מהירה שלו עלולים לגרום לתחושת חולשה ודיכאון. הקשיבו לגוף שלכם, ישנן שעות מסוימות ביממה (למשל שעות הצהריים) בהן הגוף יאותת לכם על חוסר בסוכר. העדיפו להיענות לגוף שלכם ולספק את המחסור בסוכר באמצעות פרי או חטיף אנרגיה ולא על ידי פחמימות מזוקקות או סוכרים מעובדים.

עיסקו בפעילות גופנית בריאה - פעילות גופנית נחשבת למשפרת מצב רוח ולא לחינם. הפעילות משחררת אנדורפינים במוח הגורמים לתחושה של "היי". לעיסוק בפעילות גופנית מחוץ לכתלי הבית ישנם אספקטים נוספים, מאחר והיא "מכריחה" אתכם לצאת החוצה ולפגוש אנשים (ולכן מעבירה את תחום העניין שלכם לנושא שונה מתחושת הדכדוך שלכם) והיא מוציאה אתכם לאוויר הצח, אשר גם הוא נחשב כמשפר מצב רוח רציני.

אם תחושת הדכדוך שלכם נמשכת זמן מה ואינכם מוצאים את הדרך ממנה החוצה, פנו לבדיקות גופניות (לרוב, בדיקות דם פשוטות עשויות לגלות חוסרים בויטמינים) או בקשו עזרה מקצועית מרופא או פסיכולוג.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.