פצעי לחץ – מניעה והתמודדות

פצעי לחץ הם פצעים פתוחים הנפערים בעור כתוצאה מפעולות ממושכות של הפעלת כוח/לחץ על שטח עור מסוים, שיכול להיות נרחב או מצומצם. הפעלת הכוח יכולה לבוא לידי ביטוי במעיכה ממושכת, שפשוף ומתיחה מתמשכת. כך לדוגמה פצעי לחץ יכולים להתפתח בעקבות ישיבה ממושכת או שכיבה ממושכת באותה התנוחה (מעיכה ממושכת) כשהכוונה היא בעיקר לאנשים היושבים בכיסא גלגלים שאינו מתאים להם או חולים סיעודיים השוכבים באותה התנוחה ללא יכולת שינוי תנוחה או תזוזה במשך ימים רבים. כמו כן ישנם אזורים מסוימים בגוף המועדים לפורענות יותר מאחרים בהקשר של הסיכוי להיווצרות פצעי לחץ כשבעיקר מדובר על אזורים שיש בהם בליטות עצם כמו לדוגמה הירכיים, הקרסוליים, הגב התחתון, העקבים, המרפקים ועוד. למעשה שלושים ושישה אחוז מפצעי הלחץ מופיעים באזור הקרסוליים והעקבים.

מניעה של פצעי לחץ

פצע לחץ יכול להיווצר בטווח של שעתיים עד שלוש שעות בלבד, אך לרפא אותו לוקח לא מעט זמן כשלעתים הפצע הופך לכרוני. אי לכך, יש להשקיע מאמצים רבים במניעה של פצעי לחץ. אדם בריא מסוגל לחוש כבר לאחר מספר דקות בלחץ העודף המופעל על אזור מסוים בגופו כאשר כואב לו או כאשר לא נוח לו ובעקבות זאת באפשרותו לשנות תנוחה באופן עצמאי.
עם זאת, אדם שסובל מהפרעות שונות בתחושה, מבעיות עצבוב או מחוסר יכולת לנוע באופן עצמאי, נמצא בסיכון מוגבר לפצעי לחץ. ישנם מספר עקרונות בסיסיים המשמשים למניעת פצעי לחץ בקרב אנשים הנמצאים בסיכון. בין היתר מדובר בשינוי תנוחה מדי שעתיים באופן יזום גם בשכיבה וגם בישיבה, אספקת תמיכה למקומות הבעייתיים בגוף, בדגש על כפות הרגליים, המרפקים והגב התחתון, שכיבה בזווית שלא עולה על שלושים מעלות לכל היותר, הקפדה מרבית על היגיינה אישית לרבות הקפדה על ייבוש העור והחלפת חיתולים תדירה וכיוצא באלו.

אביזרים למניעת פצעי לחץ ולהתמודדות עם פצעי לחץ

להלן פירוט אודות מספר מוצרים הרלוונטיים לפצעי לחץ, המתאימים הן למניעה של פצעי לחץ והן להתמודדות עימם:
כרית "ביצים" למניעה וטיפול בפצעי לחץ – כרית ישיבה לנוחות מרבית, בעלת תחתית קשיחה ליציבות, המיוצרת מספוג המעוצב כתבנית ביצים. הספוג הרך והעמיד נועד לתרום לסירקולציה טובה של מחזור הדם וכן מסייע להפחית את לחץ הגוף. ממדי הכרית 45X40X7.5 ס"מ.
כרית ישיבה עם חור – כרית ישיבה עם חור (נקראת גם כרית בייגלה, כרית גלגל או כרית אגן), היא כרית מיוחדת שעוצבה על מנת להקל על לחצים ופצעים באזור הישבן. הכרית מאפשרת לחלק את משקל הגוף בצורה נכונה תוך כדי שהיא מספקת את התמיכה הדרושה. הכיסוי של הכרית חסין מים וכן מיוצר מחומר למניעת החלקה.
כרית אוויר פצעי לחץ עובי 5 ס"מ Conform – כרית המיוצרת מגומי טבעי שאינו גורם לתגובה אלרגית. הכרית בנויה מתאי אוויר כך שכאשר היא מלאה באוויר, היא מזכירה מאוד בצורתה את כרית הביצים. האוויר הממלא את הכרית מאפשר לפזר את הלחצים המופעלים על הישבן בצורה האופטימאלית ולמנוע חיכוך לא רצוי עם האזור שבא במגע עם הגוף. העומס המרבי שיכולה לשאת הכרית עומד על 85-102 קילוגרמים.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.