עקרונות לבחירת דיור מוגןחלפו הימים בהם בתי אבות היו אימתם של כל מי שהגיעו (או חצו) גיל מסוים. בני גיל הזהב של ימינו הם בריאים, חזקים ופעילים, כמעט כפי שהיו כאשר היו צעירים יותר. אולם, לעיתים, בעקבות מוות של בן/בת הזוג או התדלדלות חיי החברה שלהם, מוצאים את עצמם בני הגיל השלישי כמהים לחברת בני גילם דווקא. בני גילם יכולים לספק להם נושאי שיחה, החלפת חוויות ופרספקטיבה ברמה  אשר ילדיהם, נכדיהם ואף ניניהם, אינם יכולים לספק להם.

אחת מהאפשרויות העומדות בפניהם, היא מעבר לדיור מוגן. סוגי הדיור המוגן העומדים בפני אנשים בגילאים מתקדמים משתנים בהתאם לצרכיהם ולמצבם הפיזי-נפשי.

דיור מוגן למבוגרים עצמאיים

מסגרת זו מיועדת עבור מבוגרים אשר אינם נזקקים לעזרה בפעולות היומיומית ומנהלים אורח חיים עצמאי. תחת סיווג זה ניתן למצוא דיור המהווה סוג של בית מלון (המספק לדריו שירותי ארוחות, כביסה וניקיון) או דיור בו ישנה פעילות קהילתית בה יכולים המבוגרים ליטול חלק.

מסגרת המשלבת, בנוסף לדיור, גם שירותי בריאות ותמיכה

המסגרת מיועדת למבוגרים הנזקקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות שוטפות (כרחצה, טיפול תרופתי וכד'). מקומות כאלה מספקים תוכניות פרטניות, המותאמות למבוגר על פי צרכיו.

דיור תומך

דיור בעל מספר שכבות של טיפול המותאם למבוגר, החל מדיור עצמאי ועד אשפוז רפואי, כולם, תחת קורת גג אחת. כך, לא נדרש הדייר המבוגר לזעזועים מיותרים של החלפת מקום מגוריו, בנוסף לאלה הכרוכים ממילא בהתדרדרות מצבו.

דיור מוג

במידה ואתם מסייעים להורה מבוגר לבחור דיור מוגן, או, לחילופין, בוחרים עבורו בגלל מצבו, הנה מספר דברים שחשוב לזכור:

  • בחירת דיור מוגן, צריכה, בראש ובראשונה, להתבצע על פי מצבו העכשווי הפיזי והנפשי של המבוגר.
  • חשוב מאד שכל החלטה כזו (במידה ומצבו מאפשר זאת, כמובן) תעשה יחד עימו ומתוך ההסכמה כי שלומו וטובתו עומדים במרכז הבחירה.
  • אל תסתפקו בברושורים ובאתרים מרשימים, בקרו במקום, בקשו המלצות, הקשיבו לחוות דעתם גם של כאלה שמתנגדים למקום זה או אחר. לעיתים, יש הרבה יותר משמץ של אמת בביקורות.
כאשר מדובר בהורה שלכם, זה שטיפל בכם כשהייתם קטנים, שנשא אתכם על כתפיו, חשוב מאד לסייע לו ולהגיע לדיור המוגן שיספק את צרכיו בצורה הטובה ביותר.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.