מתיחות להפחתת כאבי גב תחתון


אחת ההשלכות הישירות של ישיבה ממושכת, ולחילופין, גם של פעילות רבה, הם כאבי הגב. נדמה, כי מאז הזדקף האדם הקדמון על רגליו האחוריות והחל לצעוד, אין מנוס מלפגוש את הכאבים המציקים האלה, לא משנה כיצד נפעל.

בין אם אתם חווים נוקשות בגב, התכווצויות שרירים או סתם כאב, המתיחות הבאות תסייענה לכם להפוך את גבכם לדואב פחות.

תרגיל מספר אחת:

hamstringfloorstretch2

שכבו על הגב במצב בו הכתפיים צמודות לרצפה. הרימו רגל באוויר ישר למעלה ושלבו את אצבעות ידיכם כך שהן תאחזנה את הרגל בחלק האחורי של הברך. משכו אליכם את הרגל בעודה ישרה ככל האפשר למשך שלושים שניות. חיזרו על התרגיל פעמיים בכל רגל.

תרגיל מספר שתיים:

Single knee to chest stretch 300x146

שכבו על הגב במצב בו הכתפיים צמודות לרצפה, ברכיכם מכופפות וכפות רגליכם צמודות לרצפה. באמצעות שתי הידיים משכו ברך מכופפת את לחזה, המתינו 20 שניות ושחררו. חיזרו על התרגיל פעמיים עבור כל רגל.

תרגיל מספר שלוש:

spinalstretch

שכבו על הגב במצב בו הכתפיים צמודות לרצפה ורגליכם ישרות. כופפו ברך אחת לגובה האגן והעבירו אותה מעל לרגל הישרה. החזיקו במצב זה במשך 20 שניות. לתרגיל זה אין הגבלת מספר, אולם השתדלו לא להגזים בו.

תרגיל מספר ארבע:

piriformisstretch21

שכבו על הגב במצב בו הכתפיים צמודות לרצפה, הברכיים מכופפות וכפות הרגליים שטוחות וצמודות לרצפה. משכו את הרגליים לימין, תוך שמירה על כתפיים צמודות לרצפה. החזיקו 20 שניות וחיזרו למצב התחלתי. חיזרו על התרגיל שלוש פעמים לכל צד.

תרגיל מספר חמש:

hipflexorstretch

עמדו על ברך אחת כשהרגל השנייה אף היא מכופפת, אבל ממוקמת מעט מאחור. החזיקו 30 שניות והחליפו רגליים. חיזרו על התרגיל שלוש פעמים בכל רגל.

תרגיל מספר שש:

quadslyingdownstretch 300x111

שכבו על צד שמאל שלכם כשרגליכם מכופפות לאחור. העבירו את יד ימין לאחור ואחזו בקרסול הרגל הימנית שלכם. החזיקו 30 שניות. חיזרו על התרגיל פעמיים בכל צד.

תרגיל מספר שבע:

totalbackstretch11

עמדו ברגליים ישרות מול כסא, אחזו במשענת הגב שלו וקמרו את גבכם. החזיקו במשך שלושים שניות. לאחר מכן עמדו בעמידה זקופה, הרימו יד ימין באוויר והתמתחו לצד שמאל, מעל לראשכם. חיזרו על התרגיל עם יד שמאל.

totalbackstretch2
מתוך: http://simpleorganiclife.org/7-stretches/

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.