התנהלות בימים חמים

הקיץ רשמית התחיל וזה הזמן להיות זהירים ולהתנהג בצורה חכמה בשמש כולנו צריכים לדאוג לבריאותנו בקיץ ובפרט אוכלוסיית הגיל השלישי, כמובן שבכל ימות השנה צריך לשמור כמה שאפשר על בריאות הגוף אך בקיץ - להיות יותר זהירים!

אספנו כמה טיפים לאנשים הכי קרובים ללבכם ולכם נשאר רק ליישם ולהפיץ.


 • ייעוץ רפואי
  מי מכיר את גופנו יותר טוב אם לא הרופא שלנו ..מומלץ לבקר את הרופא המשפחתי ולבקש את דעתו על סמך ההיכרות עם הקשיש ,חובה לגשת לרופא אם הקשיש אם אינו חשב בטוב מסיבה כלשהי ,מומלץ בימים יבשים לעשות בדיקות ביתיות של לחץ דם.
  וכמובן אם מופיעים סימנים של הקאות או סחרחורות או סימני מצוקה יש לדאוג מה שיותר מהר להגיע לרופא בכדי שישלול סימני התייבשות!

 • שתייה מרובה
  גם אם נשתה 3 כוסות של מים נרגיש ששתינו לפחות 2 ליטר מים ... כי אנו לא מרגישים צמאים או פשוט לא בא לנו אך עם הגיל, בקרב הקשישים ניכרת ירידה בתחושת הצמא ובחלק מהמקרים יש גם קשישים סיעודיים שלא שולטים במקורות המים.
  ובמידה והם תלויים במטפלת חשוב להעביר נהלי קיץ למטפלת ששתייה מרובה חשובה וגם הכנסת ויטמינים ומינרלים לתפריט בכדי למנוע כמה שאפשר מצב של התייבשות.

 • תזונה נכונה
  חשוב להקפיד על מזונות עשירים בנוזלים, כחלק מתזונה מאוזנת, במידת האפשר, ניתן לשקול מרעננים כגון פירות קרים, שייקים, גלידה או קרטיבים כדי להתרענן קצת

 • הגנה מפני חשיפה לשמש
  עבור קשישים בחודשי הקיץ רצוי לא לשהות מחוץ לבית בין השעות 10 בבוקר ל-4 אחר הצהריים ואם כן יצאנו לשמשאז כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם : עם הגיל העור מתחלש וכל חשיפה בשמש היא מסוכנת ,חשוב למרוח קרם הגנה על המקומות החשופים .ולחבוש כובע רחב בכדי להגן כמה שיותר על עור הפנים והעורף וכמובן גם להרכיב משקפי שמש בעלי מסנן קרינות UV .בכדי שנזקי השמש יפגעו כמה שפחות בראייה.

 • הגנה מפני יתושים וזבובים
  אם לא די בחום המכביד, חודשי הקיץ מביאים עימם גם עקיצות יתושים לפני כל יציאה מהבית מומלץ למרוח חומר דוחה יתושים כדי להימנע מהדבקות (בקדחת מערב הנילוס).

 • שמירה על היגיינה יום יומית
  חשובה מאד בעיקר בחודשי הקיץ, בעיקר אם ישנו שימוש בחיתולים למבוגרים. יש להחליף באופן תדיר, בכדי למנוע שפשפות שעשויות להתפתח לדלקת חמורה .רחצה יומית בטמפרטורת מים הנעימה לקשיש, עשויה למנוע דלקות בעור גירויים ,פצעי לחץ .

 • מניעת הזעה במיטה
  אם את רוב היום מעבירים במיטה אז יש להקפיד על תנועה ותזוזה , עיסוי (בהתאם להנחיית הרופא).ובכדי למנוע פצעי לחץ מזיעה יש לדאוג לאוורור מתאים ולאי-הצטברות חום רב במיטה.

 • בדיקה קבועה יומית
  אם הקשיש נמצא ללא בן משפחה או מטפל, רצוי ליצור קשר לפחות פעמיים ביום כדי לוודא שמצבו תקין. גם במקרה והקשיש מבלה חלק מזמנו לבד, כדאי לקבוע מסגרת זמן ליצירת הקשר הבא, כדי להיות בטוחים וכמובן לדאוג ללחצן מצוקה או טלפון נייד עם לחצן מצוקה!

כמובן אם יש מטפל זר יש לעבור על הנהלים הללו בכדי לשמור על הקרובים שלנו כמה שיותר !

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.