היגיינה וטיפול בחולה סיעודי המרותק למיטה

הטיפול והשמירה על ההיגיינה של החולה הסיעודי המרותק למיטתו, הינם בעלי חשיבות עליונה, בין היתר על רקע העובדה שאי הקפדה על היגיינה או טיפול מסור הינה בעלת השפעה שלילית על תחושת הערך העצמית של אדם שבין כה וכה נמצא בשעתו הקשה ביותר. בנוסף לכך, חשוב מאוד להבין כי אי הקפדה על היגיינה וטיפול מסור בחולה הסיעודי המרותק למיטה, עלולה להוביל להתפתחות של בעיות בריאותיות חמורות. הבעיה הבריאותית החמורה ביותר האופיינית למכלול של חולים סיעודיים המרותקים למיטתם היא פצעי לחץ. אדם המרותק למיטתו עלול לסבול מפצעי לחץ תוך זמן קצר, כאשר פצעי לחץ מהווים לא פחות מסכנת חיים, בהיעדר טיפול מתאים.

היגיינה וטיפול בחולה סיעודי המרותק למיטה
הטיפול המניעתי בחולה סיעודי המרותק למיטתו

הטיפול המניעתי שמטרתו למנוע התפתחות של פצעי לחץ בחולה סיעודי המרותק למיטתו כולל חמישה רבדים להלן:
• חינוך והטמעה של מודעות לשמירת היגיינה של כף הרגל והעור, להגנה מפני קור וחום, ולהגנה מפני גופים זרים וחבלות.
• שינויי תנוחה יזומים הן בישיבה והן בשכיבה במיטה לפי לוח זמנים קבוע, כולל שינוי תנוחה באיברים המועדים לפצעי לחץ. רצוי להיעזר גם במזרנים מיוחדים למניעת פצעי לחץ.
• אספקת תזונה עשירה בקלוריות ובחלבון במידת האפשר ובהתאם לצורך.
• מניעת יובש ורטיבות ושימון העור.
• הסרה של לחצים מעל הפצעים הקיימים ומתן ציוד ואביזרים להקלת הלחץ כמו לדוגמה מגני מרפק, מגני עקב, מושבים מיוחדים למניעת פצעי לחץ, מזרנים משטחים ועוד.

מוצרי ספיגה למבוגרים

רבים לא מודעים לכך, אבל אחד העקרונות הבסיסיים ביותר בפרוטוקול למניעת פצעי לחץ בחולה סיעודי המרותק למיטה הוא הגנה על העור מפני חומציות ורטיבות השתן (בקרב מטופלים המשתמשים בחיתולים) ושמירה על היגיינה אישית אופטימאלית. בחלק ניכר מהמקרים אף לא לוקחים סיכונים בנושא זה ונוהגים לשמן את עורו של המטופל מבעוד מועד.
ישנם מבוגרים רבים המתביישים לעשות שימוש בחיתולים למבוגרים ולכן חשוב לדעת כי כיום ישנו מגוון רחב של מוצרי ספיגה למבוגרים כשבין היתר מדובר בסופגנים, תחתוני ספיגה וחיתולים דיסקרטיים במיוחד, שכמעט ולא ניתן להבחין בהם מבעד לבגדים. מומלץ להתעניין.

מוצרים למניעת פצעי לחץ

אדם בריא, שלא נמצא במצב סיעודי, יכול להרגיש תוך דקות ספורות בלחץ הנוצר בנקודה מסוימת בגוף עקב שכיבה בתנוחה לא מתאימה או לא נוחה ובעקבות זאת לשנות תנוחה באופן עצמאי. אדם הנמצא במצב סיעודי לעומת זאת, עלול למצוא את עצמו שוכב במשך שעות ארוכות, שלא לומר במשך ימים ארוכים במיטת חוליו ללא יכולת תנועה כשלעתים נעדרת גם היכולת לזהות את עצם קיום חוסר הנוחות.
מוצרים למניעת פצעי לחץ הם מוצרים שמטרתם לפזר את משקל הגוף באופן כזה שלא יופיעו מוקדי לחץ חריגים בנקודות רגישות בגוף, שיגדילו את הסיכוי להתהוות של פצעי לחץ. הכוונה היא למשל למזרנים מיוחדים, כריות "ביצים" ייעודיות, מסג'רים (מכשירי עיסוי אוטומטיים) לצוואר או לאזורים אחרים בגוף, התורמים להגברת הסירקולציה של מערכת הדם ועוד.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.