בריחת שתן - חיזוק רצפת האגן (חלק ב')

כתבה ב - 5 חלקים. 

חלק ממקרי בריחת השתן נגרמים כתוצאה מחולשה של סוגרים, שרירים ורצועות. זהו הסוג הנפוץ ביותר אצל נשים מבוגרות או צעירות וגברים עם בעיות בערמונית או מטופלים לאחר ניתוח ערמונית. אימון שרירי רצפת האגן יכול לסייע לכם בטיפול בתופעה, במיוחד כאשר היא נמצאת בשלביה המוקדמים. הוא מסייע לשפר את השליטה על שלפוחית השתן ולצמצם מצבים של דליפה אצל גברים ונשים כאחד, במקביל לשיפור היכולת בהתמודדות במצבי אי נקיטת שתן מדחיפות (Urge Incontinence) ואי נקיטת שתן במאמץ (Stress Incontinence).

תרגול שרירי רצפת האגן - שיטת קגל

כווצו את שרירי רצפת האגן והחזיקו עד לספירה עד שמונה. אם, בתחילת האימונים אינכם יכולים להחזיק מעמד עד לשמונה, החזיקו כמה שתוכלו.
הרפו את השרירים וסיפרו עד שמונה.
בצעו את התרגיל ב-8-12 חזרות, שלוש פעמים בכל יום.
אם אינכם יודעים בדיוק היכן ממוקמים שרירי רצפת האגן שלכם, תוכלו לאתר אותם כאשר אתם מטילים שתן ועוצרים באמצע למספר שניות ולאחר מכן ממשיכים. השרירים המשמשים אתכם במהלך פעולה זו, הם השרירים אותם אתם אמורים לאמן.

שימו לב כי בזמן האימון רק שרירי רצפת האגן אמורים לעבוד ולא שרירים הסובבים אותם, כשרירי הישבן. הקפידו לבצע את התרגיל בשלפוחית שתן מרוקנת.

יוגה

בדומה לתרגילי קיגל, יוגה מסייעת לכם בטיפוח השרירים הדרושים לשליטה בהטלת השתן. ליוגה יש יתרון נוסף, כאשר היא מהוה גורם המפחיתים מתח וחרדה, אשר נוטלים חלק בסוגי בריחת שתן השונים.
אם אתם כבר מתורגלים ומבצעים תרגילי יוגה, התמקדו בתרגילים כ-Mula bandha, Utkatasana, Trikonasana ו-Malasana. במידה ועדיין אינכם מתרגלים יוגה - זה הזמן להירשם לכיתה כזו.

מדיטציה

מדיטציה ודמיון מודרך יכולים לסייע לכם בשליטה על פעילות הגוף השונה, ובכלל זה, גם בטיפול בבריחת שתן.
במחקר שאורכו שבוע שנערך במרכז אוניברסיטאי בשיקגו אשר מתמחה בטיפול בנשים עם הפרעות שקשורות לרצפת אגן ובעיות בבריחת שתן, נבדקה השפעתם של דמיון מודרך ומדיטציה על נשים עם בעיית חוסר שליטה בשלפוחית השתן. מקרי בריחת השתן של כל הנבדקות ירדו מ-38 ל-12 בסיומו של אותו שבוע בו בוצע המחקר.

קראו את המשך הכתבה: 

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.