איך תשמרו על בריאות מנטלית גם בגיל הזהב?

בימים עברו, לזקני השבט היה מקום של כבוד ליד המדורה, הם השמיעו את דברי חוכמתם, חלקו מניסיונם עם הצעירים מהם, החזיקו בתפקיד "רופא השבט", שימשו כפסיכולוג עבור בני השבט ועוד פעילויות שונות, אשר היו תוצאה ישירה של גילם המופלג. אולם, בימינו, בתרבות האינסטנט המערבית, בה חיינו מתנהלים כמרוץ ובקצב אינטנסיבי, לעיתים, בני הגיל השלישי עלולים לחוש כמיותרים, ככאלה שאינם תורמים לחברה וכנטל על משפחתם. המעבר החד שאנחנו חווים ממצב בו אנחנו אנשים העסוקים בעבודה, חברים ובגידול ילדינו למצב בו אנחנו קמים בבוקר אל בית ריק מילדים וללא עבודה למהר אליה, עלולה לדרדר את מצבנו הנפשי ולחבל בבריאותנו המנטלית.

בריאות מנטלית בגיל הזהב
אם גם אתם חשים לאחרונה כי אתם מתחילים לשקוע בדיכאון ובתחושות לא נוחות, הנה מספר דרכים שתאפשרנה לכם לחוש חיוניים:
• שימרו על קירבה למשפחה - גם אם ילדיכם ונכדיכם בגרו כבר ויש להם עיסוקים משל עצמם (אשר אולי אינם כוללים אתכם), תפקידכם כאבא/אמא/סבא/סבתא שלהם עדיין מובטח ושמור לכם. ארוחות משפחתיות ופעילויות משותפות (כסבב פגישות ובילוי זמן איכות עם כל אחד מהנכדים בתורו) יכולות לשנות את תחושותיכם תוך פרק זמן קצר.
• הקפידו על אורח חיים בריא - תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית יכולות לא רק לשפר את הכושר הגופני, אלא אף את המצב הנפשי. סוגי ספורט מסוימים "יכריחו" אתכם לצאת מהבית וליצור חברויות עם אנשים בני גילכם ואף צעירים מכם.
• העסיקו את עצמכם - אף אחד לא אמר שפרישה לגמלאות מחייבת אתכם לשבת ולספור זבובים בחלון. לכן, מיצאו לעצמכם עבודה במשרה חלקית, אמצו בעל חיים, התנדבו בעמותה שנושא פעילותה קרוב לליבכם, גלו תחביבים חדשים או חיזרו לתחביבים שזנחתם בעבר מחוסר זמן.
• אמצו דרך חשיבה חיובית - הומור ודרך חשיבה חיובית נחשבים לנחוצים בכל גיל, אולם בגיל השלישי, הם חיוניים. מיצאו סיבות רבות ככל האפשר לצחוק ונסו למצוא זוויות ראיה חיוביות ואופטימיות לבעיות שמטרידות אתכם, גם אם הדבר נראה כבלתי אפשרי בתחילה. עד מהרה תגלו שהחיים שלכם הרבה יותר משעשעים ממה ששיערתם.
לסיכום:
אנחנו חיים רק פעם אחת. אם לא נדע לנצל את החיים שלנו עד תומם וליהנות מכל דקה בהם, בריאותינו המנטלית תדרדר במהירות, ותגרור איתה את גם את בריאותכם הפיזית.

משלוחים חינם מעל 299 ₪

דמי משלוח 29.90 ש"ח

המחיר הטוב ביותר

משלוחים לכל חלקי הארץ

קניה מאובטחת

משלוחים לכל חלקי הארץ

ברוכים הבאים לאתר ליברטי

באתר זה ניתן למצוא את כל הפתרונות לאיכות חיים בגיל השלישי, החל מחיתולים למבוגרים, עזרים המקלים על הפעולות היום יומיות ועד למוצרי ספיגה דיסקרטיים ואיכותיים ביותר. חשוב לנו שתהיו מרוצים לכן אם תרצו לשאול, אנו לשירותכם בכל עת, כתבו לנו או צלצלו ונשמח לענות.

מחסני החברה ממוקמים באזור התעשיה בקירת גת ברחוב מבוא סיוון 5, כ-3 דקות מכביש שש. מומלץ להתקשר לפני ההגעה לצורך תיאום.